Namíchejte si dokonalý aroma masážní olej

Namíchejte si dokonalý aroma masážní olej

Masáže jsou skvělým způsobem, jak uvolnit napětí, zlepšit krevní oběh a celkově relaxovat na těle i na duchu. Až na určité výjimky neexistuje masáž bez kvalitního masážního oleje. A masážní olej s přírodními esenciálními oleji povznesou zážitek z masáže na úroveň, která zlepší Vaši náladu a podpoří Váš záměr… Chcete se zlidnit? Potřebujete energii nebo inspiraci? Přečtěte si více o kolekcích Slow Life

Jak na to:

1) Základní nosný olej: Tím by měl být kvalitní, čistý, přírodní rostlinný olej, který bude sloužit jako základ masážního oleje a zajistí příjemné vyživení a tonizaci pokožky. Zlatý jádrový jádrový olej BE obsahuje vyváženou kombinaci arganového a jojobového oleje špičkové kvality. Oba mají zlatavou barvu a získávají se z plodů těchto vzácných rostlin. Například na jeden litr arganového oleje je potřeba až 30 kg plodů arganie, což odpovídá zhruba 4-5 stromům. Pro srovnání - výroba jednoho litru olivového oleje spotřebuje cca 5 kg oliv. Další zajímavostí, tentokrát jojobového oleje, je fakt, že se jedná v podstatě o kapalný vosk, který nežlukne a taje již při 7°C, proto je obecně nazýván olejem.

2) Esenciální oleje: Vyberte esenciální oleje, jejichž vůně Vám připadají příjemné, podporující a inspirativní. Nejdůležitější je, aby se jednalo o 100% přírodní kvalitní oleje bez chemických přísad. Dejte si pozor na rozdíl mezi vonnými a esenciálními oleji. Volte olej vždy dle vlastní nálady, pocitu, záměru a okamžitého prvního dojmu. Vybírat můžete z našich vymazlených směsí esenciálních olejů CALM, ENERGY nebo JOY. Více o složení a jednotlivých esenciálních olejích použitých ve směsích najdete v popisech produktů.

3) Miska nebo lahvička na olej: Pro vlastní výhradně zevní použití doporučujeme míchat masážní olej vždy čerstvý, tedy vždy jen v množství, které bezprostředně použijete. K tomu se ideálně hodí skleněné, kamenné nebo porcelánové misky, které nejsou porézní a olej se tak do nich nevsakuje. Na masáž či péči o celé tělo budete potřebovat zhruba 20-50 ml nosného oleje, na masáž obličeje max. 5-10 ml. Pro Vaši představu plné kapátko Zlatého jádrového oleje rovná se 2 ml. Budete-li si chtít namíchat aroma olej do zásoby, použijte vždy tmavou skleněnou lahvičku s uzávěrem, která ochrání olej před světlem, vzduchem a oxidací.

4) Ředění: Správné ředění esenciálních olejů v nosném oleji je velmi důležité, aby se minimalizovalo riziko podráždění pokožky. Obvyklým poměrem pro zdravou pokožku je 1-3% esenciálního oleje v nosném oleji. To znamená, že na každý mililitr esenciálního oleje (jedna kapka je přibližně 0,05 ml, tj. 1 ml oleje představuje 20 kapek) použijete minimálně 20-30 ml nosného oleje. Pokud plánujete aplikovat esenciální oleje na citlivé oblasti kůže, jako jsou obličej, krk nebo dekolt, měli byste být ještě opatrnější a snižte poměr ředění na 0,5-1%. Mějte na paměti, že reakce na esenciální oleje se mohou u různých jednotlivců lišit, buďte opatrní a začněte klidně s nižší koncentrací, postupně můžete přidávat a otestovat, co je pro Vaši pokožku a dobrý pocit nejlepší. Směs důkladně promíchejte nebo v lahvičce protřepejte, aby se esenciální oleje rovnoměrně rozptýlily v nosném oleji.

5) Směs otestujte: Před prvním použitím otestujte kožní snášenlivost. Naneste pár kapek olejové směsi na malou oblast pokožky na zápěstí nebo v loketní jamce, počkejte několik hodin. Pokud se neprojeví žádná podráždění nebo alergické reakce (většinou se objeví velmi brzy po aplikaci), můžete masážní olej používat bez obav.

Ať vám váš vlastní masážní olej s esenciálními oleji poskytne hlubokou relaxaci a pohodu při každé masáži.